loading...

آگهی طلاب - استخدام طلبه و روحانیون - اخبار حوزه های علمیه

مجوز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

admin بازدید : 5501 1396/12/24 : نظرات (0)

 

برگزاری فراخوان تاسیس دفاتر خدمات قضایی

معاون فن‌آوری اطلاعات دادگستری کل استان ایلام گفت: در راستای گسترش خدمات الکترونیک قضایی در سطح کشور مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضاییه اقدام به برگزاری فراخوان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از بین واجدین شرایط در تمامی حوزه‌های قضایی به جز مراکز استان‌ها می‌کند.
برگزاری فراخوان تاسیس دفاتر خدمات قضاییجعفر تعمیرکاری معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با برگزاری فراخوان تاسیس دفاتر خدمات قضایی گفت: در راستای گسترش خدمات الکترونیک قضایی در سطح کشور مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضاییه اقدام به برگزاری فراخوان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از بین واجدین شرایط در تمامی حوزه‌های قضایی به جز مراکز استان‌ها می‌کند.
وی ادامه داد: لذا واجدین شرایط می‌تواند تا پایان فروردین ماه سال جاری به سامانه www.adliran.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
تعمیرکاری در پایان تاکید کرد: پس از طی مراحل قانونی و انجام مراحل گزینش به افراد واجد شرایط مجوز راه اندازی دفتر خدمات قضایی در شهرستان‌های تابعه استان داده خواهد شد.

 

اخبار تکمیلی:

رئیس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: هم اکنون ۴۸۸ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کشور فعال است و برنامه داریم تعداد این دفاتر تا پایان امسال به 1000 دفتر افزایش دهیم.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: هم اکنون ۴۸۸ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کشور فعال است و برنامه داریم تعداد این دفاتر تا پایان امسال به هزار عدد افزایش دهیم.
 دشتی اردکانی تصریح کرد: دفاتر بر اساس جمعیت هر شهر و تعداد پرونده‌های موجود در هر حوزه‌ی قضایی اضافه می‌شود، در گلستان هم برنامه ریزی داریم تعداد دفاتر را از ۸ دفتر به ۵۱ عدد افزایش دهیم.
به گفته وی، با راه اندازی دفاتر جدید خدمات الکترونیک قضایی برای دست کم ۴ هزار نفر در کشور شغل ایجاد خواهد شد.
وی از افزایش خدمات ارائه شده در این دفاتر هم در اینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: هم اکنون ۲۲۸ خدمت مانند ثبت دادخواست، واخواهی و ثبت نام ثنا در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه می‌شود و به زودی حدود ۴۰ خدمت دیگر هم به این خدمات اضافه خواهد شد.
دشتی اردکانی دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات قضایی، کاهش رفت و آمد به محاکم و فراهم شدن بستر ارائه بخشی از خدمات قضایی به صورت اینترنتی از اهداف راه اندازی این دفاتر است.
وی افزود: در تفاهم نامه‌ای که با کمیته امداد امام خمینی ره کشور منعقد کرده‌ایم از این پس بخشی از خدمات ارائه شده در این دفاتر برای مددجویان این نهاد حمایتی رایگان می‌شود.
رئیس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با تاکید بر نظارت جدی بر فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در برخورد با متخلفین تعارف نداریم و امسال مجوز سه دفتر که مر تکب تخلف شده بودند تعلیق شد.
دشتی اردکانی افزود: اگر مردم از خدمات ارائه شده در این دفاتر شکایت داشته باشند در تهران به اداره کل خدمات الکترونیک قضایی و در استان‌ها هم به معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری‌ها مراجعه کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گلستان را از استان‌های پیشرو در راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت ثنا برشمرد و گفت: از این پس طرح‌های ابتکاری و پایلوت کشور برای دفاتر خدمات الکترونیک در گلستان اجرا خواهد شد.
 هیأت مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور برای بازرسی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان به گرگان سفر کرده اند.

 

 

قوه قضاییه امسال چهار هزار شغل ایجاد می کند

 

رییس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور گفت : قوه قضاییه با توسعه خدمات و راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کشور تا پایان سال 4 هزار شغل جدید ایجاد می کند.
محمدرضا دشتی اردکانی روز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه های گلستان درگرگان اظهار داشت : بر اساس برنامه ریزی و نیاز استان های کشور تا پایان سال تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از 408 مورد به یکهزار دفتر افزایش خواهد یافت که هر کدام به حداقل 5 و حداکثر 10 نیرو احتیاج دارد.
وی بیان کرد: هدف از راه اندازی این خدمت جدید در قوه قضاییه کاهش ازدحام جمعیت در مجتمع های قضایی، تکریم ارباب رجوع و دسترسی آسان تر مردم به خدمات مورد نیاز است.
رییس کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور افزود: این دفاتر مسوولیت انجام 228 خدمت قضایی مانند ثبت دادخواست و شکواییه ها را بر عهده داشته و توانسته از حجم فراوان حضور مردم در دادگستری ها و نارضایتی های ناشی از معطلی آنان بکاهد.
دشتی ادامه داد: با بررسی انجام شده و نیاز مردم به دریافت خدمات، تعداد دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی در استان ها افزایش خواهد یافت .
وی از نظارت جدی و مستمر بر فعالیت دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی تاکید کرد و افزود: تاکنون و با شکایت مردمی 80 پرونده برای این دفاتر در کشور تشکیل و برای 3 دفتر حکم سلب مسوولیت و صلاحیت صادر شده است.
دشتی به شرایط دریافت مجوز تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی اشاره کرد و گفت: تاسیس این دفاتر فقط مختص کارمندان و قضات بازنشسته نیست و شرط اصلی دریافت مجوز داشتن مدرک دانشگاهی رشته حقوق و کسب بیشترین امتیاز در مرحله ارزیابی است.
وی اضافه کرد: 9 دفتر هم اینک در شهرهای گلستان فعال است که به زودی و به دلیل نیاز به گسترش خدمات، 51 دفتر دیگر نیز در این استان راه اندازی خواهد شد.
به گفته وی، ابلاغ الکترونیکی یکی از خدمات این دفاتر است و پارسال از 40 میلیون ابلاغ قضایی کشور، 25 میلیون مورد به صورت الکترونیکی انجام شد.
رییس هیات مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بیان کرد: صرفه جویی در هزینه و وقت، سرعت در خدمت رسانی، رعایت شان و کرامت مردم و واقعی بودن ابلاغ ها از مهمترین مزایای ابلاغ الکترونیکی است.

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 193
 • کل نظرات : 8
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 134
 • آی پی امروز : 242
 • آی پی دیروز : 458
 • بازدید امروز : 554
 • باردید دیروز : 813
 • گوگل امروز : 150
 • گوگل دیروز : 277
 • بازدید هفته : 2,150
 • بازدید ماه : 5,064
 • بازدید سال : 356,968
 • بازدید کلی : 4,196,368