loading...

آگهی طلاب - استخدام طلبه و روحانیون - اخبار حوزه های علمیه

فرصت اخذ پروانه مشاوره خانواده

admin بازدید : 2111 1399/05/16 : نظرات (0)

برای نخستین بار فرصت اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برای طلاب رشته مطالعات زنان فراهم می شود.

 

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، زمان ثبت‌نام در آزمون مشاوران خانواده سال ٩٩ از پانزده مردادماه لغایت بیست و یکم مردادماه ۱۳۹۹ تمدید شد. مطابق این اطلاعیه و با توجه به تسهیل صورت گرفته در شرایط شرکت در آزمون، دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر رشته مطالعات زنان و طلاب سطح ۳ مطالعات زنان با دارا بودن شرایط حداقل سن ٣٠ سال و سابقه ٢ سال کار مرتبط می‌توانند از روز چهارشنبه ١٥مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مطالعه دقیق آگهی و ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. لازم به ذکر است که برای نخستین بار، امکان شرکت دانشجویان رشته مطالعات زنان در این آزمون فراهم‌شده است.

 

فرایند اخذ پروانه مشاوره خانواده در قالب آزمون کتبی در روز جمعه ۴ مهرماه از طریق سازمان سنجش و زیر نظر مرکز وکلا و مشاوران خانواده قوه قضاییه و مصاحبه شفاهی (عملی) در زمستان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. محاکم قضایی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۳، پرونده‌های اختلافات زوجین و دادخواست­های طلاق را به مشاورین دارای این پروانه ارجاع خواهند داد.

 

داوطلبان با توجه به رشته دانشگاهی خود، علاوه بر پاسخ به سؤالات عمومی، در یکی از سه حوزه: مشاوره روان‌شناختی، مشاوره حقوقی و مذهبی و مشاوره مددکاری اجتماعی (که سؤالات آن­ها به‌صورت جداگانه طرح خواهد شد)، شرکت خواهند کرد.

شایان‌ذکر است که دانشکده زن و خانواده با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نسبت به برگزاری دوره مجازی آمادگی این آزمون اقدام خواهد کرد.

 

لازم به ذکر است در صورت قبولی در آزمون و اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضاییه، هزینه  ثبت نام آزمون و شرکت در دوره های آموزشی، از طرف دفتر تبلیغات اسلامی به مبلغانی که پرونده فعال تبلیغی دارند، عودت داده خواهد شد.

 

اطلاعات بیشتر را از طریق لینک­های زیر دریافت نمایید:

 برگزاری آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه

راهنمای تصویری ثبت‌نام در آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه

دفترچه شرایط ثبت‌نام آزمون مشاوران خانواده (مرحله اول ثبت‌نام)

دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه (اطلاعیه تکمیل ظرفیت سازمان سنجش)

 

 

 

دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه مشارکت می کند.


 

 

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه مشارکت می کند.

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۳، نسبت به برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی(عملی) و ارائه پروانه مشاوره خانواده اقدام نموده است.

 

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای کاهش آسیب های ناشی از بحران های خانوادگی در برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه که از سوی دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب و با همکاری: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و جامعه الزهرا(س) برگزار می شود، مشارکت خواهد کرد.

دوره مجازی ارتقای آمادگی جهت شرکت در آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه، در راستای توانمندسازی متقاضیان اخذ پروانه مشاوره خانواده، جهت طلاب فارغ التحصیل سطح ۲ و بالاتر خواهر و برادر حائز شرایط شرکت در این دوره و نیز دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی و بالاتر گرایش های مندرج در فراخوان این آزمون برگزار خواهد شد.

 

این دوره بصورت آفلاین و آنلاین(برخط) برگزار خواهد شد و حاوی جزوات تلخیصی و نموداری از برخی محورهای آزمون، فایل صوتی تدریس اساتید برتر در محورهای مرتبط با برخی سرفصل های این آزمون، جلسات فشرده آنلاین(برخط) بیان نکات مهم برخی دروس توسط اساتید برجسته کشوری و کارگاه های آشنایی با فرایند مشاوره و آمادگی جهت آزمون شفاهی(عملی) می باشد. شرکت کنندگان می توانند پک کامل دوره و یا تک درس های مورد علاقه و یا آزمون های خودسنجی را برگزینند و نسبت به پرداخت هزینه متناسب با انتخاب خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که طلاب از تخفیف پنجاه درصدی جهت شرکت در این دوره برخوردار خواهند بود.   

داوطلبان با توجه به رشته دانشگاهی خود، علاوه بر پاسخ به سوالات عمومی آزمون مشاوران خانواده، در یکی از سه حوزه: مشاوره روانشناختی، مشاوره حقوقی و مذهبی و مشاوره مددکاری اجتماعی(که سوالات آن ها بصورت جداگانه طرح خواهد شد)، شرکت خواهند کرد.

 

دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده تلاش دارد محتواهای آموزشی متناسب با هر سه گرایش(با تمرکز بیشتر بر گرایش حقوقی-مذهبی و روان شناختی) را ارائه نماید.

"آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه" از دو بخش آزمون مکتوب(که توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد) و آزمون شفاهی(که توسط مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برگزار می شود) تشکیل خواهد شد.

 

با توجه به فرصت محدود باقیمانده تا آزمون کتبی(جمعه ۴ مهرماه ۱۳۹۹)، تمرکز"دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده" بر مهارت -افزایی جهت شرکت در مصاحبه شفاهی(عملی) که در زمستان ۱۳۹۹ برگزار می شود، خواهد بود. گرچه شرکت کنندگان می توانند با مطالعه محتوای آموزشی ارائه شده و استفاده از آزمون های خودسنجی خود را جهت آزمون کتبی مهیا کنند، اما با توجه به حجم محتوا و نیازمندی قبولی در مصاحبه شفاهی به آشنایی همزمان با مهارت های مشاوره ای عملی و محتواهای علمی مرتبط با آزمون مکتوب، هدف گذاری در طراحی دوره، افزایش امکان قبولی در آزمون شفاهی به همراه توانمندسازی محدود و متناسب با محدودیت زمانی برای آزمون مکتوب خواهد بود.

 

شایان ذکر است که هزار نفر از پذیرفته شدگان آزمون در استان های مختلف کشور در کلینیک های مشاوره دارای مجوز از قوه قضائیه به فعالیت خواهند پرداخت.

این دوره به منظور ارتقای آمادگی کسانی خواهد بود که با مراجعه به سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مطالعه دقیق آگهی و ثبت نام در آزمون مشاوران خانواده اقدام نموده اند(ثبت نام در این دوره فرد را از ثبت نام در آزمون مندرج در سایت سازمان سنجش بی نیاز نخواهد کرد). البته شرکت برای سایر افرادی که مایلند خود را برای آزمون سال آینده مهیا کنند و یا علاقمند به آشنایی با محتواهای علمی ارائه شده در دوره می باشند بلا مانع است.

 

با توجه به پیگیری های دانشکده زن و خانواده برای راه اندازی کلینیک مشاوره خانواده(حقوقی، مذهبی و روان شناختی)، شرکت کنندگان در این دوره از اولویت جهت شرکت در دوره های کارورزی و گزینش مشاورین این کلینیک برخوردار خواهند بود.

 

 

مهلت ثبت نام در دوره آمادگی آزمون تا ۲۵ مردادماه خواهد بود و دوره از ابتدای شهریور ماه آغاز خواهد شد.

 

 

اطلاعات بیشتر را از طریق لینک­های زیر دریافت نمایید:

اطلاعات پیرامون شرایط ثبت‌نام آزمون مشاوران خانواده قوه قضائیه

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره مجازی آمادگی  آزمون مشاوران خانواده

دفترچه راهنمای پرداخت هزینه دوره مجازی آمادگی آزمون مشاوران خانواده

 

1111111.png

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 193
 • کل نظرات : 8
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 134
 • آی پی امروز : 226
 • آی پی دیروز : 458
 • بازدید امروز : 440
 • باردید دیروز : 813
 • گوگل امروز : 141
 • گوگل دیروز : 277
 • بازدید هفته : 2,036
 • بازدید ماه : 4,950
 • بازدید سال : 356,854
 • بازدید کلی : 4,196,254