آیت الله نوری همدانی: نگرانی از وضعیت معیشت طلاب

آیت الله نوری همدانی: نگرانی از وضعیت معیشت طلاب

نگرانی از وضعیت معیشت طلاب
تعداد بازديد : 393

نگرانی از وضعیت معیشت طلاب
 
آگهی طلاب: حضرت آیت الله حسین نوری همدانی با در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه از خدمات چشمگیر و جهادی وی در سالهای مدیریت حوزه تشکر کرد و نکاتی را برای دوره جدید مدیریت حوزه متذکر شد.
 
این مرجع تقلید پیشرفت حوزه را در سالهای بعد انقلاب خصوصا سالهای اخیر خوب توصیف کرد و افزود: با همه این پیشرفتها با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش ها را مضاعف کنیم و همه باید به مدیریت حوزه کمک کنند.
 
وی آیت الله اعرافی را شخصیتی ممتاز، مخلص، توانمند و پر تلاش دانست و از خدمات جهادی وی قدردانی کرد.
 
 
حضرت آیت الله نوری همدانی تلاش طلاب در حوادث غیر مترقبه خصوصا سیل سال گذشته و بیماری کرونا را خوب ارزیابی و از طلاب جهادی تقدیر کرد.
 
این مرجع تقلید وضعیت اقتصاد و معیشت مردم به ویژه طلاب را نگران کننده توصیف کرد و اظهار داشت: ما در حد توان کمک می کنیم ولی باید مشکل به صورت اساسی حل شود، مردم عده ای از معمین را می بینند که مشغول کار حکومتی و اداری هستند و وضع تقریبا مناسبی دارند از این رو اینجور تلقی می شود اوضاع اقتصادی همه طلبه ها آنگونه است درحالی که اکثر طلاب وضع اقتصادی مناسب ندارند.
 
 
وی خواستار توجه و نظارت بیشتر علمی در حوزه های شهرستان ها شد و عمق بخشی بیشتر در متون حوزوی، توجه به اخلاق و هجرت طلاب به شهرستانها از دیگر توصیه های این مرجع تقلید بود.
 
حضرت آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به خدمات آیت الله اعرافی برای وی در مدیریت حوزه های علمیه آرزوی موفقیت کرد.
در ابتدای این دیدار مدیر حوزه های علمیه گزارشی از عملکرد مجموعه حوزه و برنامه های اینده بیان کرد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه
 

تاريخ انتشار : 31 / 04 / 1399 ساعت: