loading...

آگهی طلاب - استخدام طلبه و روحانیون - اخبار حوزه های علمیه

ثبت نام حوزه علمیه برادران 1400

admin بازدید : 6634 1398/11/24 : نظرات (1)

سایت طلاب حوزه های علمیه : مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران هر ساله اقدام به پذیرش داوطلبان واجد شرایط برای تحصیل در حوزه های علمیه می نماید. پذیرش دانشجویان در طی هفت مرحله آزمون ورودی ، مصاحبه ، دوره میثاق ، دوره اختبار ، تحقیقات میدانی ، سنجش سلامت و در نهایت صدور کد رسمی انجام می پذیرد و شرکت کنندگان پس از کسب حدنصاب امتیازهای تمامی مراحل و احراز صلاحیت های لازم ، به عنوان طلبه رسمی در مدارس علمیه مشغول به تحصیل می شوند.

 

 

برای شروع  ثبت نام حوزه علمیه سال 99 کلیک کنید 


 

 

 

داوطلبان ورود به حوزه های علمیه به تفکیک مدرک تحصیلی خود به سه گروه آموزشی تقسیم شده اند که هر یک از آن ها می توانند با توجه به شرایط و مقررات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، نسبت به تکمیل روند نام نویسی خود از طریق سایت مربوطه اقدام کنند.

داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه تنها در صورت احراز شرایط عمومی و اختصاصی لازم می توانند نسبت به ثبت نام در آزمون ورودی شرکت نمایند.

زمان ثبت نام حوزه علمیه برادران 99 – 1400

کلیه مراحل نام نویسی حوزه علمیه برادران به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان لازم است در موعد مقرر به سایت پذیرش حوزه های علمیه مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام ، نسبت به تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

هنوز مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران اطلاعیه ای را مبنی بر زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ورودی در سال 99 اعلام نکرده است اما با توجه به تاریخ نام نویسی آن در سال گذشته ، می توان به طور تقریبی زمان آن را پیش بینی کرد. ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون حوزه های علمیه سال 98 ، در طی دو مرحله انجام شد. مرحله اول آن در تاریخ 24 بهمن ماه لغایت 27 اسفند سال 97 انجام پذیرفت و مرحله دوم آن نیز 17 فروردین ماه 98 آغاز و در تاریخ 22 فروردین ماه پایان یافت.

با این تفاسیر ، پیش بینی می شود ثبت نام این آزمون برای سال 99 نیز در همین بازه زمانی انجام شود اما نمی توان در مورد زمان دقیق آن اظهار نظر نمود. به محض اعلام زمان نام نویسی حوزه های علمیه برادران ، اخبار مربوطه از طریق این سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

راهنمای نام نویسی حوزه علمیه برادران 99 – 1400

نام نویسی حوزه علمیه برادران هم از طریق سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه (معاونت آموزشی) به نشانی howzeh-qom.ir و هم با استفاده از سامانه پذیرش حوزه های علمیه به نشانی azmoon.ismc.ir امکان پذیر است. پس از ورود به سایت معاونت آموزش می توانید مطابق با مراحل زیر ، ثبت نام خود را به انجام برسانید. توجه داشته باشید که پس از تکمیل هر مرحله ، کلید “تایید و ادامه ، گام بعدی” را به منظور ورود به مرحله بعد بفشارید.

 • بعد از ورود به سامانه ، به بخش “پذیرش حوزه علمیه برادران سال تحصیلی 99 – 1400” مراجعه کنید.
 • به منظور پرداخت هزینه ثبت نام ، از طریق لینک مربوطه به درگاه خرید اینترنتی کارت اعتباری وارد شوید.
 • پس از طی مراحل پرداخت و دریافت شماره سریال اعتباری ، مجددا به لینک ثبت نام بازگشته و روی عبارت “تایید و ادامه ، مرحله بعدی” کلیک کنید.
 •  شماره سریال ، نام کاربری و کلمه عبور را در کادرهای موجود در صفحه پیش رو ، وارد نمایید.
 • در این مرحله لازم است تا اطلاعات مورد درخواست از قبیل شماره شناسنامه ، کد ملی ، شماره تلفن همراه ، وضعیت نظام وظیفه و… را در بخش های مربوطه وارد کنید.
 • پس از درج مشخصات می بایست فایل اسکن شده مدارک مورد نیاز را با کیفیت قابل قبول در سامانه بارگذاری نمایید.
 • در این بخش لازم است تا عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات مندرج در این صفحه ، بارگذاری کنید.
 • این مرحله از نام نویسی ، مربوط به آخرین وضعیت تحصیلی شما داوطلبان می باشد که لازم است اطلاعات درخواستی از جمله معدل کل آخرین مدرک تحصیلی ، رشته تحصیلی ، نام و نشانی آخرین محل تحصیل و… را وارد نمایید.
 • پس از درج اطلاعات ، داوطلب باید نزدیک ترین حوزه امتحانی به محل سکونت خود را انتخاب کند و پس از آن ، دوره آموزشی خود را نیز مشخص نماید.

در صورتی که انجام تمامی مراحل فوق با موفقیت به پایان برسد ، سامانه کدی را به عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را برای انجام اموری همچون دریافت کارت ورود به جلسه ، ویرایش اطلاعات ، مشاهده نتایج ، ثبت اعتراض و… نزد خود نگه دارید.

 
 

شرایط ثبت نام حوزه علمیه برادران 99 – 1400

نام نویسی حوزه علمیه برادران و شرکت در آزمون ورودی آن مستلزم احراز شرایط عمومی و اختصاصی می باشد و تنها داوطلبانی که از این شرایط برخوردارند مجاز به ثبت نام هستند. شرایط مورد نیاز از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به شرایط مذکور ، به شرح کامل آن ها در ادامه مقاله می پردازیم اما پیش از آن لازم است بدانید جزو کدام یک از گروه های آموزشی می باشید.

گروه آموزشی اول: پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه ، پایه دهم دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزش و پرورش ، سوم راهنمایی ، اول و دوم دبیرستان نظام قدیم آموزش و پرورش

گروه آموزشی دوم: پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزش و پرورش ، سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام قدیم آموزش و پرورش و دانشجویانی که کمتر از 30 واحد در دانشگاه پاس کرده اند.

گروه آموزشی سوم: دانشجویانی که بیش از 30 واحد را در دانشگاه خود گذرانده اند و هم چنین فارغ التحصیلان دارای مدارک تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام ، مذهب حقه شیعه اثنی عشری ، ولایت مطلقه فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن تابعیت ایرانی (متقاضی باید دارای شناسنامه و کد ملی باشد.)
 • دارا بودن صلاحیت اخلاقی ، اعتقادی و حسن شهرت اجتماعی
 • داشتن استعداد لازم برای درک مطالب علمی و برخورداری از انگیزه صحیح جهت فراگیری علوم دینی
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی
 • داشتن حداقل تحصیلات پایه هشتم (دوره اول متوسطه) برای پذیرش در مدارس علمیه بلند مدت و حداقل سال دوازدهم (دوره دوم متوسطه) برای پذیرش در مدارس سفیران هدایت
 • عدم برخورداری از مشکل نظام وظیفه عمومی
 • ارائه اجازه نامه شرعی از ولی (در صورتی که داوطلب به سن بلوغ نرسیده باشد.)
 • نداشتن پرونده تحصیلی یا سابقه اخراج انضباطی و یا تحصیلی از مراکز حوزوی (مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان)
 • داشتن شرایط سنی مندرج در جدول زیر
شرایط سنی ثبت نام حوزه علمیه برادران 
مدرک تحصیلی  معافیت تحصیلی  معافیت دائم پایان خدمت
پایه هشتم 18 18 20
پایه نهم و سوم راهنمایی 18 18 20
پایه دهم 18 19 21
پایه یازدهم 18 20 22
اول دبیرستان 18 19 21
دوم دبیرستان 18 20 22
پایه دوازدهم 20 21 23
سوم دبیرستان (دیپلم) 20 21 23
پیش دانشگاهی 20 22 24
دانشجویانی که کمتر از 30 واحد پاس کرده اند. 20 23 25
دانشجویانی که بیش از 30 واحد پاس کرده اند. 21 24 26
کاردانی 22 24 26
کارشناسی 24 26 28
کارشناسی ارشد 28 28 30
دکتری 30 30 32
 • داشتن شرایط معدل تحصیلی مطابق با مقادیر مندرج در جداول زیر
شرایط معدل تحصیلی حوزه علمیه برادران (برای کلیه رشته های گروه اول)
استان محل سکونت (غیر از مناطق محروم) مناطق محروم (بومی و غیر بومی) تحصیل در سایر مناطق (غیر بومی) تحصیل در شهر قم (غیر بومی)
16 14 (فقط بومی)
شرایط معدل تحصیلی حوزه علمیه برادران (برای کلیه رشته ها غیر از ریاضی و تجربی گروه آموزشی دوم)
استان محل سکونت (غیر از مناطق محروم) مناطق محروم (بومی و غیر بومی) تحصیل در سایر مناطق (غیر بومی) تحصیل در شهر قم (غیر بومی)
15 13 17 18
شرایط معدل تحصیلی حوزه علمیه برادران (برای رشته های ریاضی و تجربی گروه آموزشی دوم)
استان محل سکونت (غیر از مناطق محروم) مناطق محروم (بومی و غیر بومی) تحصیل در سایر مناطق (غیر بومی) تحصیل در شهر قم (غیر بومی)
14 12 16 17
شرایط معدل تحصیلی حوزه علمیه برادران (برای رشته های عمومی گروه آموزشی سوم)
استان محل سکونت (غیر از مناطق محروم) مناطق محروم (بومی و غیر بومی) تحصیل در سایر مناطق (غیر بومی) تحصیل در شهر قم (غیر بومی)
14 12 15 15
شرایط معدل تحصیلی حوزه علمیه برادران (برای رشته های علوم پایه گروه آموزشی سوم)
استان محل سکونت (غیر از مناطق محروم) مناطق محروم (بومی و غیر بومی) تحصیل در سایر مناطق (غیر بومی) تحصیل در شهر قم (غیر بومی)
13 12 13 13

شرایط اختصاصی

برخی از استان ها و مدارس در پذیرش افراد ، شرایط خاصی را مانند شرط معدل ، حفظ قرآن و… در نظر می گیرند. بنابراین لازم است داوطلبان هنگام ثبت نام به این موارد توجه کنند و در انتخاب اولویت های خود دقت نمایند. لیست استان ها و مدارسی که دارای شرایط اختصاصی می باشند از طریق سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه به نشانی howzeh-qom.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 
 

مدارک مورد نیاز نام نویسی حوزه علمیه برادران 99 – 1400

با توجه به اینترنتی بودن نام نویسی حوزه علمیه برادران ، مدارک مورد نیاز ثبت نام نیز می بایست از طریق سامانه ارسال شوند. بدین منظور لازم است از تمامی مدارک زیر اسکن تهیه کرده و هنگام ثبت نام ، در سامانه بارگذاری نمایید. این مدارک عبارت اند از:

 • عکس پرسنلی 4*3
 • کارت ملی
 • شناسنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی و کارنامه تحصیلی سه سال آخر تحصیلات
 • برگه معافیت تحصیلی ، پایان خدمت یا معافیت دائم
 • مدرک اولویت ها مانند ایثارگری ، حفظ قرآن و…

توجه داشته باشید که از تمامی صفحات شناسنامه و هم چنین از پشت و روی کارت ملی اسکن تهیه کنید. فایل های اسکن شده می بایست دارای حجمی کمتر از 200 کیلوبایت باشند. فراموش نکنید که اسکن مدارک فوق را تا پیش از اقدام به نام نویسی آماده کنید تا در روند ثبت نام با مشکل مواجه نشوید.

 
 

نکات مهم

 • داوطلبان گروه اول تنها در استان محل سکونت خود مجاز به انتخاب مدرسه هستند.
 • رشته های علوم پایه شامل فلسفه ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، منطق ، مهندسی و پزشکی می باشند.
 • توجه داشته باشید که معدل مورد نیاز با توجه به موقعیت و شرایط مدرسه محل تحصیل از نظر قرار گرفتن مدرسه در منطقه محروم ، بومی یا غیر بومی بودن داوطلب و یا این که مدرسه در شهر قم واقع است یا خیر ، متفاوت می باشد. لذا توصیه می کنیم در انتخاب اولویت های خود دقت کنید.
 • متقاضیان گروه اول که دارای بیش از 17 سال سن می باشند ، فقط مجاز به انتخاب مدارس مقطع دو هستند.
 • حداقل معدل داوطلب در سال آخر تحصیلی و هم چنین میانگین دو سال قبل آن باید به صورت جداگانه مطابق با مندرجات جدول “شرایط معدل تحصیلی” که در بخش قبل ارائه شد ، باشد.
 • بارگذاری مدارک مربوط به اولویت ها و ویژگی های انتخابی مانند ایثارگری ، داشتن رتبه سه رقمی در کنکور سراسری و… الزامی می باشد.
 • هر داوطلب می تواند حداکثر 5 مدرسه را به عنوان اولویت های محل تحصیل خود انتخاب نماید.

داوطلبانی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون به سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه مراجعه کرده و پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود ، از آدرس دقیق محل برگزاری آزمون مطلع شوند. پس از اعلام نتایج اولیه ، از شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی شده اند جهت حضور در مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آید. زمان و مکان مصاحبه نیز از طریق مدیریت های استانی و یا سامانه معاونت آموزش اطلاع رسانی می گردد.

 

 
 
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط ftm در تاریخ 1399/01/26 و 12:32 دقیقه ارسال شده است

میشه همزمان هم تو حوزه درس خوند هم تو دانشگاه؟ شرایط خاصی داره؟
پاسخ : سلام بله شرایط خاصی داره از جمله اتمام سطح دو حوزه علمیه
در واقع بعد از نه سال تحصیل در حوزه به برخی طلاب اجازه تحصیل در دانشگاه داده میشه


کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 193
 • کل نظرات : 8
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 134
 • آی پی امروز : 265
 • آی پی دیروز : 544
 • بازدید امروز : 497
 • باردید دیروز : 977
 • گوگل امروز : 193
 • گوگل دیروز : 427
 • بازدید هفته : 3,330
 • بازدید ماه : 22,573
 • بازدید سال : 301,569
 • بازدید کلی : 4,140,969